BIST Şirket Haberleri

Kuzey Boru’dan Mısır’da Yatırım Hamlesi

June 7, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Kuzey Boru’dan Mısır’da Yatırım Hamlesi

Kuzey Boru (KBORU), üretim faaliyetlerini genişletmek ve uluslararası pazarlarda daha etkin bir rol almak amacıyla önemli bir adım attı. Şirket, Mısır’da yerleşik bir tüzel kişilikle ortaklık kurarak, yeni kurulacak şirkette 60% hisse oranına sahip olacak. Bu stratejik hamle, şirketin üretim kapasitesini artırma, alternatif hammadde tedarik ağları oluşturma ve Afrika Birliği, Arap Birliği, Avrupa ve Amerika ülkeleri ile olan serbest ticaret anlaşmalarından maksimum düzeyde faydalanma hedeflerini destekleyecek.

💰 500.000 Dolarlık Fon Ayrıldı

Kurulacak olan yeni tüzel kişiliğin üretim faaliyetlerine başlaması sürecinde 500.000 dolar tutarında bir fon ayrılmasına karar verildi.

🤝 Potansiyel Ortaklarla Görüşmeler Başlıyor

Kuzey Boru ayrıca, kurulacak olan şirkette 40% hisse oranına sahip olacak potansiyel Mısır’da yerleşik ortaklarla ön görüşmelerin başlatılmasına karar verdi.

🔍 Yönetim Ekibinde Görev Dağılımı

Şirketin bu yeni girişimi yönetecek olan Strateji ve İş Geliştirme Direktörü Emine Seldüz, Dış Ticaret Müdürü Özgüner Güler ve İhracat Sorumlusu Mehmet Medhidoğlu olacak.

Kuzey Boru'dan Mısır'da Yatırım Hamlesi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP