BIST Şirket Haberleri

Kuzey Boru’dan 2 Günde 2 İhale Açıklaması

January 17, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Kuzey Boru’dan 2 Günde 2 İhale Açıklaması

Kuzey Boru (KBORU), Devlet Su İşleri’nin (DSİ) ihalesini kazandığını KAP’a bildirdi. Şirket dün de DSİ’nin düzenlediği bir ihaleyi kazandığını bildirmişti.

Yapılan açıklamaya göre KBORU, Konya’da DSİ tarafından açılan “Konya Apa Hotamış 1,2,3, Sulamaları HDPE Boru Temini” ihalesinde en iyi teklifi verdi.

İhalenin baz bedelinin 112,5 milyon lira olduğu ifade edildi.

2 Günde 2 İhale Kazandı

Şirket dün, DSİ tarafından gerçekleştirilen Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilen “Adatepe 2. Kısım Sulama Projesi Malzeme Alımı” konulu ihalede 1. olmuş ve ihale baz bedelinin 47 milyon lira olduğunu belirtmişti.

2024’ün ilk 17 gününde de birçok iş anlaşmasına imza tana şirket, bugünkü anlaşma dahil toplamda 6 anlaşmaya imza attı. Diğer anlaşma tarihleri ve tutarları ise şöyle:

  • 5 Ocak – 18,8 milyon TL ve 1,07 milyon dolar
  • 11 Ocak – 23,7 milyon TL ve 747 bin Avro
  • 16 Ocak – 47 milyon TL

KBORU, 15 Aralık 2023’te halka arz olmuş ve halka arz büyüklüğü 1,7 milyar lira olarak gerçekleşmişti.

Hissesi Tavan Seviyede

KBORU hisseleri bugün saat 12.27 itibarıyla 9,99% artışla 85,30 liradan işlem görüyor.

Kuzey Boru'dan 2 Günde 2 İhale Açıklaması

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP