Borsa Haberleri

Kuzey Boru, Devam Eden Yatırımı için Açıklama Yaptı

April 24, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Kuzey Boru,  Devam Eden Yatırımı için Açıklama Yaptı

Kuzey Boru (KBORU), Malatya Organize Sanayi Bölgesi’nde devam eden “CTP Boru Üretim Tesisi” hakkında açıklama yaptı.

Şirket yaptığı açıklamada yatırıma bugüne dek 464,5 milyon TL harcandığını ve yatırım kapsamında tüm üretim hatları ve ekipman satın almalarının yapıldığını belirtti. Diğer yandan fabrika binası, idari bina ve stok sahası ile çevre düzenleme inşaat yapım işlerinin de tamamlandığı bildirildi.

Haziran 2024’te Hazır Hale Gelmesi Planlanıyor

Açıklamada, üretim tesisi içindeki proses alt yapı çalışmalarının 90% seviyesinde olduğu ve Nisan 2024 sonu itibarıyla tamamlanacağı belirtildi. Yapılan açıklamada ayrıca şu ifadeler yer aldı:

“Üretim hatlarının sevk işlemleri 2024 Mayıs sonu itibariyle başlayacaktır. Böylelikle “Malatya CTP Boru Üretim Tesisi” nin 2024 Haziran sonuna kadar üretime hazır hale getirilmesi planlanmaktadır.”

Kuzey Boru, Devam Eden Yatırımı için Açıklama Yaptı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP