Borsa Haberleri

Kurumsal Fon Alımı: Elliott Management, Milyar Dolarlık Salesforce Hissesi Aldı

January 23, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Kurumsal Fon Alımı: Elliott Management, Milyar Dolarlık Salesforce Hissesi Aldı

Elliott Management yatırım kuruluşunun milyarlarca dolarlık Salesforce (CRM) yatırımı yaptığı söyleniyor.

● Wall Street Journal’ın haberine göre Elliott yönetici ortağı Jesse Cohn şu ifadeleri kullandı: “Salesforce dünyanın önde gelen yazılım şirketlerinden biri. Şirketi yaklaşık 20 yıldır takip eden kurumumuz, Eş CEO Marc Benioff’a ve şirkette inşa ettiklerine büyük saygı duyuyoruz. Kendi ayarında bir şirkete yakışan değere ulaşmak için Salesforce ile yapıcı bir şekilde çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

● Elliott’ın bu açıklaması, Salesforce (CRM)’un bu ayın başlarında işgücünün yaklaşık 10%’unu işten çıkarmayı da içeren yeniden yapılandırma sürecine başladığını duyurmasının ardından geldi.

● Not: Konuya aşina kişilere dayandırılarak yapılan Wall Street Journal haberine göre, alınan hisse sayısı konusunda kesin bir bilgi verilmedi.

Kurumsal Fon Alımı: Elliott Management, Milyar Dolarlık Salesforce Hissesi Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha