Borsa Haberleri

Küresel Su Sistemlerine Yatırım Yapmak için 3 Hisse!

Eylül 27, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Küresel Su Sistemlerine Yatırım Yapmak için 3 Hisse!

İklim krizi beraberinde kuraklıkları da tetikliyor ve küresel su sistemleri üzerinde artan gerilimle birlikte HSBC, yatırımcıların su altyapısı üzerine çalışan hisse senetlerine yatırım yapmaları gerektiğini savunuyor. 

Yakın zamanda müşterileriyle paylaştığı bir bildiride, şirket su sistemlerinin önümüzdeki yıllarda “büyük bir yatırım” konusu olacağını ve bunun çeşitli alt sektörlerdeki kilit rol oynayan aktörleri geniş çapta belirleyeceğini duyurdu. 

  • Midas’a video görüşme ile sadece 5 dakika içerisinde buradan kayıt olabilir ve dakikalar içerisinde Amerikan borsalarında yatırıma başlayabilirsin.

  • Böylece bu yazıda bahsettiğimiz geleceğin yeni petrolü olan içme suyu şirketlerine yatırım yapabilirsin! 

Şirket, sert hava koşulları ve artan küresel sıcaklıklara direnemeyen çağdışı sistemler için harcamalar arttıkça, su odaklı hisse senedi grubundaki cironun 2014 ve 2015 yıllarından bu yana 30%’dan fazla oranda artış gösterdiğini ifade etti. 

HSBC’nin dikkat çektiği şirketlerden biri de American Water Works (AWK). Camden, New-Jersey merkezli şirket, 24 eyalette 14 milyon kişiye su ve atık su hizmetleri sağlıyor. Aynı zamanda ABD borsasında en büyük işlem gören su ve atık su şirketi.

HSBC, ayrıca su altyapısına ilişkin artan yatırımlardan yararlanan su arıtım şirketi Ecolab (ECL) ve su çözümleri şirketi Xylem’e (XYL) de dikkat çekti.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti