Borsa Yorumları

Küresel Stoklardaki Düşüşle Petrol Arttı

Ağustos 25, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Küresel Stoklardaki Düşüşle Petrol Arttı

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü’nün (OPEC) geçtiğimiz ay küresel petrol stoklarında keskin bir düşüşe yol açan üretim kısıtlamaları devam ederken petrol fiyatları yükseldi. 

ANZ analistleri öte yandan ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin Venezuela ile petrol ihracatı üzerindeki yaptırımları hafifletmek için görüşmelerde bulunduğu bir dönemde, arz endişelerinin devam ettiğini de belirtiyor. 

Bu görünüme göre ABD ham petrolü TSİ 15.00’de 1,30% artışla baril başına 80,08 dolara, Brent de 1,27% artışla varil başına 84,42 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Wall Street Journal, CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti