BIST Şirket Haberleri

Kron Teknoloji (KRONT) Bedelli Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

October 19, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Kron Teknoloji (KRONT) Bedelli Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

KRONT, onaylanan sermaye artırımı neticesinde 42,80 milyon TL olan mevcut sermayesini  85,61 milyon TL’ye çıkaracak.

Sermaye artırımının 42,50 milyon TL’lik kısmı 100% bedelli sermaye artırımı şeklinde gerçekleştirilecek.

Sermaye Artırımı Ne Zaman Gerçekleşecek?

Kron Teknoloji 100% oranında bedelli sermaye artırımı 19 Ekim perşembe günü gerçekleştirilecek. Yeni pay alma hakkı (rüçhan hakkı) kullanımı 2 Kasım perşembe gününe kadar devam edecek.

Sermaye Artırımına Katılmak için Son Tarih Var mı?

Sermaye artırımına katılmak isteyen yatırımcılar, en geç 18 Ekim tarihinde KRONT hissesine sahip olmalılar.

Sermaye Artırımına Katılmak için Ne Yapmalıyım?

Bedelli sermaye artırımı için Midas yatırım hesabında, her hisse başına 1 TL katılma payı ödemesi için gerekli bakiyenin bulunması yeterli olacaktır.

Yeni pay alma hakkı (rüçhan hakkı) ile ilgili daha fazla bilgi için hemen içeriğimizi incele!

Yeni Pay Alma Haklarımı (Rüçhan Kuponları) Kullanmak için Ne Yapmalıyım?

18 Ekim tarihinde Midas yatırım hesabında KRONT hissesine sahip olan kullanıcılar, 100% oranında KRONT.R rüçhan kuponu hakkının tanımlandığını yatırımlarında görecek. 

Bir örnek vermek gerekirse:

18 Ekim çarşamba günü piyasa kapanışı itibarıyla elinde 10 adet KRONT hissesi olan yatırımcı, 19 Ekim tarihinde 10 adet KRONT.R rüçhan kuponuna sahip olacak. İstersen yeni pay alma (rüçhan) kuponunu, hisse (pay) senedine dönüştürmeden piyasadaki mevcut kupon fiyatından satabilir veya takas gününü bekleyerek 19 Ekim perşembe günü haklarını kullanarak KRONT adet Kron Teknoloji hissesine dönüştürebilirsin.

Bunun için de her bir adet KRONT hissesi için gereken 1 TL katılma payını 2 Kasım perşembe tarihine kadar hesabında bulundurman yeterli. Kaç adet dönüştürmek istersen, “adet x 1 TL” pay ödeyeceğini de hatırlatmak isteriz.

Midas, yeni pay alma hakkı (rüçhan hakkı) son kullanma tarihinde, kullanıcılarının zarar etmesini önlemek için hesaplarında nakit bulunması halinde, kullanıcılarını otomatik olarak bedelli sermaye artırımına dahil etmektedir.

Bedelli Sermaye Artırımı Sonrası Elimdeki Hisse Adedi Ne Olacak?

1 adet Kron Teknoloji (KRONT) hissene, 100% bedelli gerçekleştiğinde 1 adet hisse daha eklenmiş olacak.

Yeni Pay Hakkımı (Rüçhan Hakkımı) Kullanmazsam Ne Olur?

Yeni pay alma (rüçhan) kuponunun kullanılmaması durumunda, şirketin bedelli sermaye artırımına katılamazsın. Böylelikle bedelliyle eklenecek yeni hisse senetleri alma hakkını kaybedersin.

Böylece, sermaye artırımı sonrasında hisse (pay) senedinin fiyatı düşerken sahip olduğun hisse senetlerinin adedi değişmeyeceği için toplam yatırım büyüklüğünde düşüş gerçekleşir.

Kron Teknoloji (KRONT) Bedelli Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu