Borsa Haberleri

Kroger ve Albertsons, Düzenleyici Onayı için Mağazalarını Satıyor

April 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Kroger ve Albertsons, Düzenleyici Onayı için Mağazalarını Satıyor

Kroger (KR) ve Albertsons (ACI), 25 milyar dolarlık birleşme anlaşmalarına düzenleyici onayı almak için değiştirilen bir anlaşma kapsamında, C&S Wholesale Grocers’a fazladan 166 mağaza satacağını açıkladı.

Süper market devleri, birleşmenin daha yüksek fiyatlara, mağaza kapanışlarına ve Ekim 2022’de birleşmeyi ilk duyurmalarından bu yana artan iş kayıplarına yol açacağı yönündeki düzenleyici endişeleri gidermek için bir süredir mağazaları elden çıkarmak istiyorlardı.

Yeni anlaşmaya göre C&S, Kroger’a tamamı nakit olmak üzere yaklaşık 2,9 milyar dolar ödeyecek ve bu rakam bir önceki 1,9 milyar dolarlık ödemeden daha yüksek olacak. Kroger daha önce 413 mağaza ve sekiz dağıtım merkezini C&S Wholesale Grocers’a devretmeyi teklif etmişti.

İlave 166 mağaza ile birlikte toplam 579 mağaza yeni sahibi C&S’ye satılacak ve yeni şirketi tarafından işletilecek.

Bu yılın şubat ayında, ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) ve sekiz eyalet, milyonlarca Amerikalı için market fiyatlarını yükselteceğini söyleyerek Kroger ve Albertsons anlaşmasını engellemek için dava açmıştı.

Kroger ve Albertsons, Düzenleyici Onayı için Mağazalarını Satıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters