Borsa Haberleri

Kroger, Üyelerine Disney+ Aboneliği Sunmaya Hazırlanıyor

May 2, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Kroger, Üyelerine Disney+ Aboneliği Sunmaya Hazırlanıyor

Kroger (KR) ve Walt Disney (DIS) bir yayın anlaşması yapmaya hazırlanıyor. 

Bloomberg’ün konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı kaynaklara göre ikili, Kroger Boost adlı market teslimat programının ücretli abonelerine Disney+ yayın hizmetini sunmak için görüşmelerde bulunuyor.

Görüşmelerin olumlu sonuçlanması halinde, Kroger Boost üyelerinin bu yıl hiçbir ek ücret ödemeden yayın hizmetine erişmeye başlayabileceklerini söyleyen kaynaklar, market işletmecisinin müşterilerden gelen geri bildirimler üzerine yayın akışını eklemeyi değerlendirdiğini söyledi.

ABD’li perakendeciler, son yıllarda müşteriler arasında sadakati derinleştirmek ve ek gelir elde etmek için ücretli üyelik programları başlatıyor ve hâlâ 2005 yılında Prime programını sunan e-ticaret devi Amazon (AMZN) ile arayı kapatmaya çalışıyorlar.

Tüketicilerin ne kadar abonelik için ödeme yapmak isteyecekleri henüz belli değil ve şirketler daha etkili bir şekilde rekabet edebilmek için farklı bir değer katmaya çalışıyor.

Walmart+ üyelik programını 2020’de başlatan Walmart (WMT) 2022’de Paramount Global’in (PARA) Paramount+’ı için bir anlaşmaya vardı. Market teslimat şirketi Instacart (CART) da geçen yıl ücretli üyelerine Comcast’ın (CMCSA) Peacock’ını sunmaya başladı.

Kroger’in ücretli üyelik katmanı Boost’un ise iki kademesi var: yılda 59 dolar veya ayda 7,99 dolar ve yılda 99 dolar veya ayda 12,99 dolar. Düşük kademeli üyelik ertesi gün ücretsiz teslimat sunarken, yüksek kademeli üyelik aynı gün ücretsiz teslimat sunuyor.

Kroger, Üyelerine Disney+ Aboneliği Sunmaya Hazırlanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg