Borsa Haberleri

Kripto Borsasında Şimdiye Kadarki En Büyük Boğa Döngüsü Bizi Bekliyor – Bernstein

April 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Kripto Borsasında Şimdiye Kadarki En Büyük Boğa Döngüsü Bizi Bekliyor – Bernstein

Bernstein, FTX çöküşünün kripto para piyasalarındaki yeni boğa (artış beklentisi) döngüsünü hızlandırdığını düşünüyor.  

Ne olmuştu? Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX yaşadığı likidite sorunu ve diğer finansal sıkıntılar sebebiyle geçen yılın sonlarında ABD’de iflasını açıklamıştı. Borsa, yatırımcıların para iadeleri için mahkemeye başvurmak zorunda kalmış, kripto para piyasasının belirleyicisi konumundaki Bitcoin’de 20%’ye varan düşüşler görülmüştü. 

Bernstein’e göre FTX krizi, “toksik kripto kaldıraçlarının” son parçalarını da temizledi ve dijital varlık yatırımcılarına merkeziyetsizlik ve kişisel cüzdanların önemini ortaya koydu. 

Varlık yönetimi şirketine göre, makro gelişmeler de Bitcoin için uygun bir konumda: ABD’li bölgesel bankalarda süregelen zayıflık ve para piyasası fonlarından yapılan mevduat çıkışları, “paranın merkezileşmesine” yönelik endişeleri yansıtıyor. 

Bernstein ayrıca, kripto paralardaki pozitif faktörlerin yönlendirdiği yeni döngünün tam olarak anlaşılmadığını belirtiyor. Bu faktörler arasında yeni Bitcoin madenciliği döngüleri, Ethereum blok zincirindeki başarılı güncellemeler ve Arbitrum gibi Ethereum ölçeklenme ekosistemindeki olumlu sonuçlar yer alıyor. 

Bernstein, “Blok zincirde yeni bir kurumsal finansal yığın oluşturma fırsatı, uğraşmaya değer bir amaç olmaya devam ediyor. Bu dönem, önde gelen kurumsal yatırımcıların da vagona atlayacağı ilk kripto para döngüsü olacak.” yorumunu yapıyor.

Kripto Borsasında Şimdiye Kadarki En Büyük Boğa Döngüsü Bizi Bekliyor - Bernstein

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Atom Finance