Kripto Para Haberleri

Kripto Para Dünyasının En Zengin 5 İsmi

Kripto Para Dünyasının En Zengin 5 İsmi
Google News Icon Takip Et

Her ne kadar Bitcoin’in yıllardır gündem yaratan yükselişleriyle belirlense de kripto para dünyası bazıları için oldukça kârlı bir sektör. Öyle ki bir araştırmaya göre, kripto dünyasındaki en zengin beş kişinin toplam net serveti 100 milyar doları aşıyor.

Listede yer alan isimler arasında; 

  • Ethereum blok zincirinin kurucu ortağı Vitalik Buterin, 1,2 milyar doları aşan bir net servete sahip. Buterin kariyerine kripto makaleleri yazarak başladı ancak karmaşık akıllı sözleşmeler oluşturma girişimlerinin başarısız olması, onu Ethereum’a odaklanmaya yöneltti. 
  • Mechanism Capital kurucu ortağı ve piyasa yorumcusu Andrew Kang, Mechanism Capital kurucu ortağı, aynı zamanda hevesli bir piyasa yorumcusu da bu isimlerden biri. Bir kripto meraklısı olsa da Kang, Ethereum’un 2,400 dolara düşebileceğini öngörüyor. 
  • Coinbase (COIN) CEO’su Brian Armstrong, kariyerine kripto para sektöründe başlamadı ancak dünyanın en popüler kripto para birimi borsalarından birini kurdu. 
  • Binance eski CEO’su Changpeng Zhao, kariyerinin başlarında zor yıllar geçirdi ancak NYSE’deki projesinin bir parçası olarak borsada işlem emirleri yerleştirmek için özel bir sistem oluşturdu. 
  • FTX eski CEO’su Sam Bankman Fried, 20 yılı aşkın hapis cezasına çarptırıldı ve tüm servetini kaybetti. 

🤔 Peki bu rapor neden önemli? Araştırmacılar, bu kripto milyarderlerinin ceplerinde neredeyse hiçbir şey olmadan çalışarak servetlerini kazandıklarını belirtti. Raporda, bu kişilerin piyasa hakkında çok daha iyi bir anlayışa sahip oldukları ve görüşlerinin dinlemeye değer olduğunu ekledi. 

Rapora göre ayrıca listedeki iki milyarder dolandırıcılık ve yanlış davranışlarla suçlanmış olmasına rağmen, stratejileri ve piyasa bilgileri bu statüye ulaşmalarına yardımcı oldu. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Benzinga