BIST Şirket Haberleri

KOZAL 2000% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

February 17, 2023 • 1 dakika okuma süresi
KOZAL 2000% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Koza Altın İşletmeleri (KOZAL) şirket sermayesi bugün 152,5 milyon TL’den 2.000% oranında bedelsiz olarak 3,0 milyar TL artışla 3,2 milyar TL’ye yükseltilecek.

16 Şubat 2023 tarihi itibariyle portföyünde KOZAL hissesi bulunduran tüm yatırımcılar bedelsiz sermaye artırımından yararlanabilecek.

Hissenin 2.000% oranında bölünme gitmesiyle birlikte 10 lotu bulunan yatırımcının 210 lotu olacak.

Bölünme Sonrası Hissenin Fiyatı Kaç TL Olacak?

Koza Altın İşletmeleri 17 Şubat 2023 tarihi itibariyle düzeltilmiş pay fiyatı 25 TL’den işlem görecek.

Bedelsiz Sermaye Artırım İçin Başvuru Yapmaya Gerek Var Mı?

Midas yatırım hesabı üzerinde Koza Altın İşletmeleri (KOZAL) hissesi bulunan yatırımcıların bedelsiz sermaye artırımı için herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Bölünmeden elde edilen lotlar otomatik olarak yatırım hesaplarınıza yansıtılır ve hisse düzeltilmiş fiyattan işlem görmeye başlar.

KOZAL 2000% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu