Borsa Haberleri

Kötü Çeyrek Sonrası Walmart Yenileniyor

Kötü Çeyrek Sonrası Walmart Yenileniyor
Google News Icon Takip Et

Walmart (WMT)’ın Kuzeybatı Arkansas merkezinden sadece 26 mil uzakta bulunan ve yeniden tasarlanan mağazası, firmanın ilerleyen dönemindeki yatırımları için pilot mağaza görevini görecek.

Mağazanın yenilenmiş hâli yakında tüm ülkedeki mağazalarına yayılacak. Charles Redfield, Walmart’ın ocak ayı sonuna kadar yeniden tasarlanmış 30 mağaza ve sonraki mali yılda yüzlerce mağaza daha açmayı planladığını söyledi.

Walmart, gelir bakımından ülkenin en büyük marketi. Ancak giyim gibi yüksek kar marjlı ürünlerin satışını daha fazla artırmak istiyor. Firma son beş yıldır, Reebok, Gap ve Justice gibi yeni markalarla anlaşarak giyim, ev ve diğer kategorilerdeki tekliflerini genişletmek için uğraşıyor. Bu markalar, firmaya genellikle daha yüksek bir fiyat noktası ve stil odaklı gelir sağlıyor. Birçoğu Walmart’ın büyük mağazalarına doğru da genişliyor.

Walmart’ın ilk çeyrek kazançlarının geçen ay Wall Street’i hayal kırıklığına uğratması ve kârr beklentilerini düşürmesinin ardından firmanın bu yeni stratejisi daha acil hale geldi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı