Borsa İstanbul

Kordsa Teknik Tekstil (KORDS), Havacılık Sektöründe İş Anlaşması İmzaladı

December 19, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Kordsa Teknik Tekstil (KORDS), Havacılık Sektöründe İş Anlaşması İmzaladı

Kordsa Teknik Tekstil (KORDS) kompozit teknolojilerini havacılık alanında bir ticari iş birliği imzası attığını açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre iş anlaşması kapsamında uçakların, kabin içi aksamlarında kullanılmaz üzere, Kordsa tarafından özel olarak üretilen epoksi bazlı ürünler FACC’ye tedarik edilecek.

Kordsa tarafından FACC’ye sunulacak ürünlerin, yüksek teknolojili ve sürdürülebilirlik alanında öncü bir role sahip olduğu belirtildi. Ürünün, hammadde üretiminden nihai ürün geliştirilmesine kadar geçen birçok farklı süreçte zararlı kimyasalların ortaya çıkmasını önlediği ifade edildi.

💬”Dünyada Lider Şirketlerden Biri Haline Gelmenin Yolu; Sürdürülebilir Bir İş Modeli”

Kordsa CEO’su İbrahim Özgür Yıldırım anlaşmaya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

“Kordsa’nın ileri malzemede dünyanın lider şirketlerinden biri haline gelmesinin yolu, sürdürülebilirliği bir iş modeli olarak görmekten geçiyor. Bütün bir ekosistemi dönüştürme gücüne sahip, sürdürülebilir odaklı ürünlerle güçlendirmekten büyük mutluluk duyuyoruz.”

Kordsa Teknik Tekstil (KORDS), Havacılık Sektöründe İş Anlaşması İmzaladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks