Borsa Haberleri

Kordsa, Ravago Petrokimya ile İşbirliği Yapacak

April 4, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Kordsa, Ravago Petrokimya ile İşbirliği Yapacak

Kordsa Teknik Tekstil (KORDS) Ravago Petrokimya ile niyet mektubu imzaladı. Bu kapsamda iki şirket mühendislik plastiklerinin ara ürünü olan kompaund ürünlerinin geliştirilmesi, üretimi ve satışı konusunda iş birliğinde bulunmayı planlıyor.

İmzalanan niyet mektubu çerçevesinde iki taraf, uzmanlık alanlarındaki teknik ve ticari yetkinliklerini bir araya getirmeyi hedefliyor. Buna göre Kordsa, Ravago Petrokimya’ya PA66 polimer çipleri tedarik edecek. Bu çiplerin kullanımıyla farklı müşteri projeleri için birlikte kompaund ürünleri geliştirilmesi ve onaylanan ürünlerin Ravago Petrokimya tesislerinde üretilmesi konusunda ortak bir anlayış benimsenecek.

Bunun yanı sıra iki şirket kapasite kullanımı ve artırım aktiviteleri dahil olmak üzere farklı ortaklık ve iş birliği fırsatlarını da değerlendirecek.

Kompaund ürünleri kullanılarak geliştirilen mühendislik plastikleri, dünyada otomotiv, havacılık ve uzay sanayi, elektrik ve elektronik, beyaz eşya, günlük ev eşyaları, ambalaj gibi farklı alanlarda kullanılıyor.

Kordsa CEO’su İbrahim Özgür Yıldırım işbirliğine ilişkin olarak şu ifadeleri kullandı:

“Kordsa’nın genlerinde olan güçlü iş birliği kültürünü, Ravago Petrokimya ile imzaladığımız niyet mektubuyla pekiştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İki küresel markanın Türkiye’de hayata geçirdiği bu iş birliği, umuyorum küresel güçlendirme pazarında da önemli sonuçlar doğuracaktır”

Türkiye’de 2001 yılından bu yana üretim faaliyetlerini sürdüren Belçika merkezli Ravago, Türkiye’deki tüm plastik hammadde üretimlerini Ravago Petrokimya çatısı altında gerçekleştiriyor. 2017 yılında kendi Ar-Ge merkezini de hizmete açan Ravago Petrokimya’nın Kocaeli ve İzmir’de, toplam büyüklüğü 255 bin metrekareye ulaşan iki üretim tesisi bulunuyor. 

Kordsa, Ravago Petrokimya ile İşbirliği Yapacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks