Borsa İstanbul

Kordsa: Project Janus Projesi 2024’te Genişletilecek

Aralık 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Kordsa: Project Janus Projesi 2024’te Genişletilecek

Kordsa (KORDS), faaliyet gösterdiği ileri malzeme alanını, dijital dönüşüm projeleriyle desteklemek amacıyla “Dijital Entegre Şirket” stratejisi olan “Project Janus” projesini devreye almaya hazırlanıyor. Türkiye, Endonezya, Tayland ve Brezilya’da 1 Ocak 2024’te hayata geçirilecek olan proje, 2024 yılı içerisinde Amerika’daki 5 tesis de dahil edilerek genişletilecek.

Project Janus’la Kordsa’nın tesislerinin birbiriyle entegre biçimde çalışması ve şirket bünyesinde veri odaklı bir iş kültürün yaratılması hedefleniyor.

Hem üretim etkinliğini ve verimliliği artırmak hem de daha çevik ve doğru kararlar almak için en büyük güçlerinin ‘veri’ olduğunu söyleyen Kordsa CEO’su İbrahim Özgür Yıldırım projeye ilişkin olarak şu ifadeleri kullandı:

“Bu nedenle dijital altyapımızı kuvvetlendirmek ve veri temelli bir iş kültürüne geçmek hiç olmadığı kadar önemli. Bu doğrultuda ‘Kordsa 5.0’ olarak adlandırdığımız yeni dijitalleşme sürecimizle öncelikle kurumsal kaynak planlama (ERP) sistemlerimizi global olarak dönüştürmeye başladık.

Kordsa’nın global ölçekteki kurumsal kaynak planlama (ERP) sistemlerini yenileyen ‘Project Janus’ çalışması ile tüm tedarik zincirimizi, dijital dünyanın gereksinimleri odağında değiştiriyoruz. Kordsa tüm dünyada ortak sistemi kullanacak. Fabrikadan çıkıp müşterinin kapısına kadar gidecek bu dijital ağ, Kordsa 5.0 vizyonumuzun da en büyük destekçisi olacak”

Üretim Tesislerine Esneklik Sağlaması Bekleniyor

Yapılan açıklamada Project Janus’un esneklik ve ürün üretme hızı konusunda da Kordsa’ya önemli bir avantaj sağlaması bekleniyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks Investing

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti