BIST Şirket Haberleri

Koray Holding Halka Arz Olmayı Planlıyor

October 11, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Koray Holding Halka Arz Olmayı Planlıyor

Hun Yenilenebilir Enerji (HUNER)’nin 35,24% ve Kartal Yenilenebilir Enerji (KARYE)’nin 30,91% payına sahip olan Koray Holding, halka arz olmayı planladığını açıkladı.

Halka Arz Sürecine Genel Bakış 📊

Koray Holding’in yaptığı açıklamaya göre, Kayıtlı Sermaye Sistemine geçiş ve Şirket Esas Sözleşmesi’ni Sermaye Piyasası Kanunu ile diğer ilgili mevzuatlara uygun hale getirmek amacıyla 10 Ekim tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunmuş. 

Koray Holding’in Enerji Portföyü 🌞

Koray Holding’in internet sitesinde paylaşılan bilgilere bakarsak enerji üretiminde önemli bir rol oynadığını görebiliriz. Türkiye’de 100,16 MWp ve Ukrayna’da 6,97 MWp kurulu güçte enerji santralleri ile toplamda 107,13 MWp büyüklüğünde enerji santrali portföyüne sahip olduğu belirtiliyor.

2020 sonunda devreye alınan 10,5 MW mekanik kurulu güce sahip biyokütle enerji santrali projesi de holdingin enerji portföyünde dikkat çeken yatırımlardan biri. Bunun yanı sıra enerji portföyünde toplamda 38,14 MW mekanik kurulu güç büyüklüğündeki hidroelektrik santrallere de yer verilmekte.

Koray Holding Halka Arz Olmayı Planlıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP