BIST Şirket Haberleri

Kontrolmatik’in ABD’deki Tesisi 2024 Yılında Üretime Başlıyor

February 2, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Kontrolmatik’in ABD’deki Tesisi 2024 Yılında Üretime Başlıyor

Kontrolmatik CEO’su Osman Şahin Köşker, şirketin yatırım süreciyle ilgili Bloomberg HT’ye önemli açıklamalarda bulundu.

Osman Şahin Köşker, yaptığı açıklamada yenilenebilir enerjide daha yolun başında olduklarını ve önümüzdeki 20 yılda yenilenebilir enerjiye çok sayıda  yatırımı yapılacağını belirtti.

Osman Şahin Köşker, açıklamasının devamında “Elektrikteki arz güvenliği ile ilgili sorunları aşabilmek için enerji depolama sistemlerine ihtiyaç duyuyoruz. 2017’den beri enerji depolama alanında AR-GE ve sistem entegrasyonu yapıyoruz. Hatta bunu şirkete dönüştürdük.” dedi

Pomega ile ilgili bilgi veren Köşker “Pomega, lityum demir fosfat temelli pil fabrikası kuruyor. İlk etabı 500 MWh/saat olmak üzere 3 faz halinde toplam 2.25 GWh kapasite olacak. İnşaatı büyük oranda tamamlandı. Makine kabullerinin bir kısmı yapıldı. Mart ve nisan ayları ciddi anlamda kurulumla geçecek. Bu yüzden heyecanımız yüksek. Türkiye’nin ilk LFB bazlı lityum pil tesisi olacak. LFP’nin hammaddesi için de tesis fizibilitesi yaptık.” dedi.

Son olarak Kontolmatik’in ABD’deki yatırımı hakkında açıklama yapan Osman Şahin Köşker, tesisin 2024 yılında üretime başlayacağını açıkladı.

Kontrolmatik’in ABD’deki Tesisi 2024 Yılında Üretime Başlıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT