Borsa Haberleri

Kontrolmatik Teknoloji’den Yeni İşbirliği Anlaşması

May 10, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Kontrolmatik Teknoloji’den Yeni İşbirliği Anlaşması

Kontrolmatik Teknoloji (KONTR), Kontrolmatik Technologies Inc., Pomega Energy Storage Technologies Inc. ve Siemens Industry Inc. arasında mutabakat anlaşması imzalandığını açıkladı.

Anlaşma kapsamında taraflar, “Mühendislik ve Çözüm İttifakı” kuracak. Açıklamaya göre üç şirket arasında kurulan bu işbirliği ile tarafların, daha sürdürülebilir bir enerji sistemine geçişi sağlamak için sürdürülebilir bir küresel batarya ekosistemi oluşturması hedefleniyor.

İşbirliği kapsamında Pomega Energy Storage Technologies ve Kontrolmatik Technologies Kuzey Amerika’daki enerji depolama operasyonlarını hızlandırmayı da planlıyor.

Yapılan açıklamaya göre taraflar, yeni nesil batarya üretimi için kimya araştırması yapılmasını, sürdürülebilir enerji girişimleri için yenilikçi çözümler geliştirmeyi ve uygulamayı, genel altyapı fırsatlarını belirlemeyi ve yeni oluşum ABD merkezli OEM sağlayıcıları ile fırsatları değerlendirmeyi temel yol haritası olarak belirledi.

Enerji Depolamaya Katkı Sağlaması Hedefleniyor

Şirket tarafından yapılan açıklamada, üç şirketin de bu işbirliği ile küresel erişiminin genişletilmesine ve sürdürülebilir enerji depolama alanındaki çalışmalarına katkı sağlamasının beklendiği ifade edildi.

Yapılan açıklamada ayrıca şu ifadeler yer aldı:

“Kontrolmatik ve Pomega, Pomega’nın Türkiye’deki ilk prizmatik LFP batarya fabrikasında ve güney Carolina’daki LFP batarya fabrikasında Siemens çözümlerinin kullanımını sürekli destekle optimize ederek standartlaştırmayı planlamaktadırlar.  Stratejik projelerin Siemens Finansal Hizmetler tarafından fonlanması da, iş birliğinin tanımlanmış çerçevesinde yer almaktadır.”

Kontrolmatik Teknoloji'den Yeni İşbirliği Anlaşması

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP