Borsa Haberleri

Kontrolmatik Teknoloji, Fas Elektrik ve İçme Suyu Kurumu ile Sözleşme İmzaladı

May 7, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Kontrolmatik Teknoloji, Fas Elektrik ve İçme Suyu Kurumu ile Sözleşme İmzaladı

Kontrolmatik Teknoloji (KONTR), Fas Ulusal Elektrik ve İçme Suyu Kurumu (ONEE) tarafından düzenlenen ihalede sözleşme imzaladığını açıkladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre söz konusu ihale; Laawamer 400/225kV Trafo Merkezinin dönüşümü ve Chemaia 400kV uzantısının gerçekleştirilmesi işini kapsıyor.

Bu kapsamda Laawamer trafo merkezi işinin 10,8 milyon avro ve Chemaia işinin ise 7,4 milyon avro tutarında olduğu ifade edildi. Böylece imzalanan ihalenin toplam tutarı 18,2 milyon avro olarak gerçekleşti.

Şirket söz konusu ihale ile toplam iş sözleşmeleri tutarını 7,6 milyar TL’ye çıkardı. Şirketin son olarak 26 Nisan ve 3 Nisan’da iş anlaşması yapmış ve bu anlaşmaların parasal karşılığı da sırasıyla 5,4 milyon dolar ve 13,2 milyon dolar olarak gerçekleşmişti.

Kontrolmatik Teknoloji, Fas Elektrik ve İçme Suyu Kurumu ile Sözleşme İmzaladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP