BIST Şirket Haberleri

Kontrolmatik (KONTR)’ten 18,9 Milyon Dolarlık Sözleşme

Kontrolmatik (KONTR)’ten 18,9 Milyon Dolarlık Sözleşme
Google News Icon Takip Et

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR), yabancı bir müşteriyle yurt dışında önemli bir projeye imza atacak. Şirketin bugün açıkladığı habere göre, Yüksek Gerilim Mobil Substation yapımı için büyük bir adım atıldı.

📈 Ne Kadarlık Bir Sözleşme?

Kontrolmatik, bu projeyi gerçekleştirmek üzere toplamda 18.990.000 dolarlık bir sözleşme imzaladı. Bu rakam, şu anki güncel döviz kuru üzerinden yaklaşık olarak 531 milyon TL’ye tekabül ediyor.

🌏 Uluslararası Pazarda Türk Şirketinin Başarısı

Bu sözleşmenin Kontrolmatik’in uluslararası arenada yeni iş anlaşmaları yapmasına olanak sağlaması bekleniyor.

📅 Sözleşme Ne Zaman İmzalandı?

Kontrolmatik tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre sözleşme 24 Ekim 2023 tarihinde resmi olarak imzalandı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP