Borsa İstanbul

Kontrolmatik (KONTR), 225% Sermaye Artırımı İçin SPK’ya Başvurdu

January 25, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Kontrolmatik (KONTR), 225% Sermaye Artırımı İçin SPK’ya Başvurdu

Kontrolmatik Teknoloji (KONTR), 28 Aralık tarihli Yönetim Kurulu Kararıyla aldığı sermaye artırım kararı için SPK’ya başvurdu. Şirket 750 milyon TL tutarında kayıtlı sermaye tavanı dahilinde 200 milyon TL olan çıkarılmış sermayesini 450 milyon TL artırarak 650 milyon TL’ye çıkaracak.

Sermaye artırımının 100% oranında 200 milyon TL’lik kısmı nakden (bedelli) ve 125% oranında 250 milyon TL’lik kısmı iç kaynaklardan (bedelsiz) karşılanmak suretiyle gerçekleştirilecek. Bu toplamda 225% sermaye artırımına işaret ediyor.

Sermaye Artırımı Ne Zaman Gerçekleşecek?

Sermaye artırımının SPK tarafından onaylanması halinde, bölünme zamanı şirket tarafından KAP’a bildirilecek.

Bedelli Sermaye Artırımına Katılmak İçin Ne Yapmalıyım?

Kontrolmatik’in %100 oranında bedelli artırımına katılmak için Midas yatırım hesabında, her hisse başına 1 TL katılma payı ödemesi için gerekli bakiyenin bulunması yeterli olacaktır.

Yeni pay alma hakkı (rüçhan hakkı) ile ilgili daha fazla bilgi için hemen içeriğimizi incele!

Kontrolmatik (KONTR), 225% Sermaye Artırımı İçin SPK'ya Başvurdu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP