BIST Şirket Haberleri

Kontrolmatik (KONTR) 10,79 Milyon Avroluk Sözleşme İmzaladı

October 17, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Kontrolmatik (KONTR) 10,79 Milyon Avroluk Sözleşme İmzaladı

Kontrolmatik (KONTR), Şişecam’ın Avrupa’da inşaatı süren “Macaristan Cam Ambalaj Fabrikası” projesinde büyük bir rol oynayacak.

Şirket, 17 Ekim tarihi itibariyle KAP üzerinden yaptığı açıklamada elektrifikasyon işleri için ana yüklenici olan Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. ile bir sözleşme imzaladı. 🏭 

💶 Sözleşme Bedeli ve Detaylar

Bu sözleşme, vergiler hariç olmak üzere 10.79 milyon avro olarak açıklandı. Şu anki döviz kuru üzerinden hesaplandığında ise bu bedel, yaklaşık 318 milyon TL’ye tekabül ediyor.

Ortaklık Faaliyetlerine Etkisi Olumlu Olacak 💰

Kontrolmatik yaptığı değerlendirmede yeni iş ilişkisinin, ortaklık faaliyetlerine etkisinin olumlu yansıyacağını belirtti.

Kontrolmatik (KONTR) 10,79 Milyon Avroluk Sözleşme İmzaladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar:KAP