BIST Şirket Haberleri

Kontrolmatik, 15 Milyon Dolarlık Sözleşme İmzaladı

May 20, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Kontrolmatik, 15 Milyon Dolarlık Sözleşme İmzaladı

Kontrolmatik Teknolojileri Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı son bildirimle, Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. (MIP) ile imzaladığı dev sözleşmenin detaylarını paylaştı.

15 Milyon Dolarlık Sözleşme

Mersin Uluslararası Limanı’nda ana yüklenici olan Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. ile imzalanan bu yeni yapım sözleşmesi, vergiler hariç tam olarak 15 milyon dolar değerinde. Kontrolmatik Teknolojileri bu anlaşmayla birlikte, MIP limanının Faz – II genişleme projesinde kritik bir rol üstlenmiş olacak.

MIP Limanı ve Hedefler

MIP, Akfen Holding ve PSA International ortaklığında Türkiye’nin en büyük limanlarından biri olarak kurulmuş durumda. Şu anda 2,1 milyon TEU konteyner kapasitesi ve 10 milyon ton üzerinde konvansiyonel yük kapasitesi ile dikkat çeken liman, bu genişleme projesi ile global çapta en büyük limanlardan biri olmayı hedefliyor.

Önemli Notlar ve Beklentiler

Bu projenin başarıyla tamamlanması, Kontrolmatik Teknolojileri’nin portföyündeki yerini daha da sağlamlaştıracak ve şirketin sektördeki prestijini artıracak. Aynı zamanda, bu büyüme ve genişleme hamlesi, Mersin ve Türkiye ekonomisine de önemli katkılar sağlayacak. Böyle büyük çaplı bir projede yer almak, Kontrolmatik Teknolojileri için önemli bir fırsat olarak değerlendiriliyor.

Kontrolmatik, 15 Milyon Dolarlık Sözleşme İmzaladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP