BIST Şirket Haberleri

Koleksiyon Mobilya, 189 Milyon TL’lik Yatırımın İlk Aşamasını Tamamladı

September 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Koleksiyon Mobilya, 189 Milyon TL’lik Yatırımın İlk Aşamasını Tamamladı

Türkiye’nin önde gelen mobilya markalarından Koleksiyon Mobilya, 50. yılında Dubai’de bir showroom açarak Ortadoğu ve Afrika ülkelerine olan ihracatını artırmayı hedefliyor. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Doruk Malhan, bu yatırımla “katma değerli ihracatı Ortadoğu ve Afrika’ya taşıyacakları” mesajını verdi.

Dubai, Stratejik Bir Lokasyon 🌍

Doruk Malhan, Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki ticari ilişkilerin hızla geliştiğini ve Dubai’nin Asya, Afrika ve Avrupa arasında kritik bir köprü görevi gördüğünü belirtti. Bu bağlamda Dubai’deki showroomun, iki ülke arasında oluşacak ticari ihtiyaçları karşılamak için çok uygun bir lokasyon olduğunu vurguladı.

İhracatta Yüksek Katma Değer 📈

Koleksiyon Mobilya’nın birçok ürününün ihracat değeri kilo başına 24 dolar seviyesine ulaşmış durumda. Bu, Türkiye’nin mobilya sektöründeki kilo başına ortalama 2,5 dolarlık ihracat değerini oldukça aşan bir rakam.

189 Milyon TL’lik Yatırımın İlk Aşaması Tamamlandı 🛠️

Koleksiyon Mobilya’nın yurt içi ve yurt dışı büyüme planları kapsamında Tekirdağ’daki fabrikasına yaptığı 189 milyon TL’lik yatırımın ilk aşamasını tamamladığı belirtildi. 

Öncelikli Hedef: Türkiye Ekonomisi ve İstihdam 🎯

Doruk Malhan, Koleksiyon Mobilya’nın ana pazarlarının Amerika ve Ortadoğu olduğunu ve Türkiye menşeli ürünlerini yurt dışında daha çok müşteriyle buluşturmayı sürdüreceklerini ifade etti. Aynı zamanda, Türkiye ekonomisine ve istihdam yaratmaya odaklı olduklarını, “kaliteli üretim gücünü” tüm dünyaya göstermeyi hedeflediklerini ekledi.

Koleksiyon Mobilya, 189 Milyon TL’lik Yatırımın İlk Aşamasını Tamamladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks