BIST Şirket Haberleri

Koç Holding’ten Yapı Kredi ile İlgili Bir Açıklama Daha

May 22, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Koç Holding’ten Yapı Kredi ile İlgili Bir Açıklama Daha

Türkiye’nin önde gelen holdinglerinden Koç Holding, Yapı Kredi Bankası’ndaki hisse satışına dair medyada yer alan bilgilerin doğru olmadığını açıkladı. Holding, bu konuda Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) özel bir açıklama yaparak yatırımcıları ve kamuoyunu doğru bilgilendirme gerekliliğini vurguladı.

Basından Çıkan Haberler Gerçeği Yansıtmıyor

Koç Holding’in yapmış olduğu bu yeni açıklamada, Yapı Kredi’yle ilgili olarak daha önce KAP’a yapılan resmi açıklamalardan sonra basında çıkan haberlerin ve yorumların gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Holding, bu yanlış bilgilendirme üzerine yatırımcıların ve kamuoyunun doğru bilgiye ulaşabilmesi için bir kez daha açıklama yapma gereği duydu.

“Resmi Açıklamalarımıza Güvenin”

Holding, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Konuyla ilgili somut bir gelişme olması halinde, ilgili düzenlemeler uyarınca yatırımcılarımız ile derhal paylaşılacak olup, şirketimiz tarafından yapılan açıklamalar dışındaki bilgilere itibar edilmemesini önemle hatırlatırız.”

Koç Holding'ten Yapı Kredi ile İlgili Bir Açıklama Daha

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP