BIST Şirket Haberleri

Koç Holding’ten Yapı Kredi Bankası Açıklaması

May 21, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Koç Holding’ten Yapı Kredi Bankası Açıklaması

Koç Holding (KCHOL), Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. (YKBNK)’deki paylarının satışına ilişkin basında çıkan haberler üzerine bir açıklama yaptı. 🏦

Satış haberinin detayını buradan inceleyebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Pay Satışı Görüşmeleri

Koç Holding, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, Yapı ve Kredi Bankası’ndaki paylarının satışına yönelik ön görüşmelerin devam ettiğini belirtti. Basında yer alan haberlerde bu görüşmelerin son aşamaya geldiğine dair iddialar yer alsa da, şirket bu iddiaları doğrulamadı.

Kamuoyu Açıklaması ve Görüşmelerin Durumu

Açıklamada, Koç Holding’in bir portföy yönetim şirketi olarak, varlık satışı gibi alternatifleri değerlendirme sürecinde olduğu ve ilgili taraflarla ön görüşmelerin sürdüğü vurgulandı. Ancak, bu görüşmelerin henüz Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-15.1 Özel Durumlar Tebliği kapsamında kamuoyuna açıklama yapılmasını gerektirecek bir aşamaya gelmediği ifade edildi.

Koç Holding'ten Yapı Kredi Bankası Açıklaması

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP