Borsa Haberleri

Koç Holding’ten Tofaş ve Otokar’da Pay Alımı

May 6, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Koç Holding’ten Tofaş ve Otokar’da Pay Alımı

Koç Holding (KCHOL), Temel Ticaret ve Yatırım’a ait olan Tofaş (TOASO) ve Otokar (OTKAR) hisselerinin bir kısmını satın aldığını açıkladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada Temel Ticaret’in sahibi olduğu ve Otokar’ın sermayesinin 2,70%’ine karşılık gelen 3.236.373 TL nominal değerli payların toplam 1,6 milyar TL bedelle satın alındığı ifade edildi.

Diğer yandan Tofaş’ın sermayesinin yaklaşık 0,04%’üne karşılık gelen 175.693 TL nominal değerli A Grubu paylar toplam 47,2 milyon TL bedelle alındı.

Şirket yaptığı açıklamada söz konusu payların; topluluk şirketlerinin ortaklık yapısının sadeleştirilmesi amacıyla satın alındığını ifade etti.

Koç Holding'ten Tofaş ve Otokar'da Pay Alımı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP