BIST Şirket Haberleri

Koç Holding’ten Tat Gıda ile İlgili Kritik Karar

May 23, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Koç Holding’ten Tat Gıda ile İlgili Kritik Karar

Borsa İstanbul’da piyasa değeri en yüksek şirket olan Koç Holding, gıda sektöründe faaliyetlerine devam eden Tat Gıda’nın satışı için alternatiflerin değerlendirilmesi çalışmasını başlattı.

Koç Holding, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada;

“Şirketimiz ana ortağı Koç Holding A.Ş. tarafından, sahip olduğu Tat Gıda paylarının satışı dahil stratejik alternatiflerin değerlendirilmesi amacıyla bir çalışma başlatılmış ve konuyla ilgili finansal danışmanlık alınması için görevlendirme yapılmıştır. Bu kapsamda ön çalışmalara başlanmış olmakla birlikte, bu aşamada somut bir karar alınmamıştır.” ifadelerine yer verdi.

1,19 milyar TL özkaynağa sahip olan Tat Gıda, 2023 birinci çeyrek bilançosuna göre çeyreklik satış gelirini 1,12 milyar TL, net dönem kârını ise 97,82 milyon TL olarak açıklamıştı.

Koç Holding’ten Tat Gıda ile İlgili Kritik Karar

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP