BIST Şirket Haberleri

Koç Holding ve Microsoft Türkiye’den Büyük İş Birliği

June 1, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Koç Holding ve Microsoft Türkiye’den Büyük İş Birliği

Koç Holding ve Microsoft Türkiye, ülkemizin bilişim sektöründeki küresel rekabet gücünü artırmak ve dijital ekonomiyi desteklemek amacıyla Ctrl+ Future programını başlatıyor. Bu program, mühendislik son sınıf öğrencileri ve yeni mezun mühendislerin yazılım geliştirme ve veri analitiği alanlarında özel eğitimler almasını sağlayacak. 

Ctrl+ Future Programı Neler Sunuyor? 🎓💼

Ctrl+ Future programı, katılımcılara Microsoft Türkiye’nin özel olarak geliştirdiği online eğitimlerle yazılım geliştirme veya veri analitiği alanlarında uzmanlaşma ve proje tasarlama imkânı sunuyor. Programı başarıyla tamamlayan katılımcılar, Koç Topluluğu şirketlerinde staj yapma fırsatı yakalayacak. 

Depremden Etkilenen Gençlere Öncelik! 🤗

Deprem felaketi sonrasında bölgede yaşayan ya da okuyan gençlere öncelik tanınacak. Depremden kendisi ya da birinci derece yakınları etkilenen gençler, programa öncelikli olarak katılabilecek.

Microsoft Türkiye’den Açıklama! 🎤

Microsoft Türkiye Pazarlama ve Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı, bu programla yazılımcı veya veri analisti olmak isteyen gençleri yoğun bir eğitimle istihdam edilecek seviyeye taşıyarak kariyerlerine nitelikli bir başlangıç yapmalarına destek olmayı hedeflediklerini belirtti.

Sonuç olarak, Koç Holding ve Microsoft Türkiye’nin başlattığı Ctrl+ Future programı, bilişim sektöründeki genç yeteneklere büyük bir fırsat sunuyor. Bu program, gençlerin yazılım geliştirme ve veri analitiği alanlarında uzmanlaşmasını ve Koç Topluluğu şirketlerinde staj yaparak tecrübe kazanmasını hedefliyor. 🎉👩‍💻👨‍💻

Koç Holding ve Microsoft Türkiye'den Büyük İş Birliği

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Koç Holding