BIST Şirket Haberleri

Koç Holding ve Ford Otosan’dan Batarya Fabrikası Açıklaması

January 9, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Koç Holding ve Ford Otosan’dan Batarya Fabrikası Açıklaması

Koç Holding ve Ford Otosan batarya fabrikası yatırımının vazgeçildiği ile ilgili çıkan haberlere açıklık getirdi.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada; 

Koç Holding, Ford Otosan ve SKO arasında otomotiv sektöründe gelişen fırsatların incelenmesine yönelik süregelen çalışmaların devam ettiğini belirtti. 

Ford’un Türkiye’de Koç ile birlikte batarya yatırımı yapılmasına yönelik yaklaşımında değişiklik olmadığını ve yatırımın gerçekleştirilmesine yönelik tüm alternatifleri değerlendirmeye devam ettiğini duyurdu.

Şirket basın-yayın organlarında, söz konusu işbirliğinden vazgeçildiği yönünde çıkan haberlerin asılsız olduğunu, konuya ilişkin hukuki sonuç doğuran bir karar alınması halinde Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-15.1 Özel Durumlar Tebliği’ne göre gerekli açıklamaların yapılacağını belirtti.

Koç Holding ve Ford Otosan’dan Batarya Fabrikası Açıklaması

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı