Bültenler

Koç Holding, Sendeo ile Dağıtım ve Teslimat Sektöründe Faaliyet Gösterecek

November 9, 2021 • 2 dakika okuma süresi
Koç Holding, Sendeo ile Dağıtım ve Teslimat Sektöründe Faaliyet Gösterecek

Koç Holding’in dağıtım ve teslimat sektöründe faaliyet gösteren markası “Sendeo”, bugün gerçekleştirilen basın toplantısı sonrası kamuoyuna tanıtıldı.

İlk etapta bir kurum içi girişimcilik örneği olarak Aygaz’ın bir alt markası olarak ortaya çıkan şirket, faaliyetlerine Aykargo ismi ile başlamıştı. Fakat eylül ayı itibarıyla ismi “Sendeo” olarak değiştirildi. 

Basın toplantısında konuşan Sendeo Genel Müdürü Özgün Şahin, Türkiye Kargo ve KARİD verilerine göre Covid-19 pandemisi süresince evlere her gün yaklaşık 10 milyon teslimat yapıldığını belirtti. Dağıtım ve teslimat sektöründe emeğin çok önemli olduğunu ve şirket olarak “mutlu çalışan eşittir mutlu müşteri” felsefesini benimsediklerini de sözlerine ekledi.

  • Özgün Şahin’in açıklamalarına göre, şirket şu an saha ve ofiste toplam 400 kişilik bir ekiple faaliyet gösteriyor. 
  • Sendeo, çalışanlarına katma değerli eğitim ve uygulamalar sunmayı planlıyor. Ayrıca şirket, istihdamı 2022’ye kadar 2 bin 500 kişiye çıkarmayı planlıyor.

Sendeo, Eylül 2021 itibarıyla toplam 16 ilde faaliyet gösteriyor. 2022 yılında ise hedef 81! Ayrıca 2025 yılına kadar yapılması planlanan 60 milyon dolarlık yatırım ile teknoloji, müşteri deneyimi, otomasyon, eğitim, pazarlama ve operasyon süreçlerinde de ilerleme sağlanması hedefleniyor.

🏃 Bir Adım Gerisi

Koç Holding, Yapı Kredi paylarının %18’ine denk gelen ve Unicredit’te bulunan hisseleri satın almaya karar verdiğini KAP’a bildirdi.

Sürecin yurt içi -SPK dâhil- ve yurt dışında gerekli otoritelerden izin sağlanmasına bağlı olduğu da açıklamada belirtildi.

👀 Peki, KCHOL N’apıyor?

Pazartesi gününü; %1,49 artışla 25,94 TL’den kapatan KCHOL, geçtiğimiz hafta toplam %8,40 değer kazandı.

📖 Bu Yazıyı Hazırlarken Yararlandığımız Kaynaklar

Koç Holding, Sendeo markasıyla dağıtım ve teslimat sektörüne girdi

Finansal Duran Varlık Edinimi

tradingview.com

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı