Borsa Haberleri

KKR, Varsity Brands’i, 4,7 Milyar Dolara Satın Alacak

KKR, Varsity Brands’i, 4,7 Milyar Dolara Satın Alacak
Google News Icon Takip Et

Özel sermaye şirketi KKR (KKR), spor üniformaları üreticisi Varsity Brands’i Bain Capital’dan 4,75 milyar dolara satın alacağını açıkladı. 

Varsity Brands’i 2018 yılında Charlesbank Capital Partners ve Partners Group’tan 2,5 milyar dolara satın alan Bain Capital’ın geçen yıldan bu yana şirketi elden çıkarmak istediği biliniyordu. 

Varsity Brands, BSN Sports ve Varsity Spirit olmak üzere iki ana birim üzerinden faaliyet gösteriyor. BSN birimi, Nike (NKE) ve Under Armour (UAA) gibi markalarla yapılan işbirlikleri üzerinden spor takımı ekipmanları ve giysilerinin dağıtımından sorumlu. Varsity Spirit ise amigo üniformaları ve giysileri satmanın yanı sıra eğitim kampları ve yarışları düzenliyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters