Borsa Haberleri

Kimco, RPT Realty’i 2 Milyar Dolara Satın Alacak

Ağustos 28, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Kimco, RPT Realty’i 2 Milyar Dolara Satın Alacak

Kimco Realty (KIM), ağırlıklı olarak ABD’nin önde gelen pazarlarında yer alan açık hava alışveriş merkezlerinin işletmecisi RPT Realty’yi (RPT), 2 milyar dolar değerinde bir anlaşmayla satın alacağını açıkladı.

Kimco CEO’su Conor Flynn, “RPT’nin portföyünün yaklaşık 70%’i bizim kilit stratejik pazarlarımızla örtüşüyor. Ayrıca, imzalanmış ancak henüz açılmamış kiralamalardan oluşan önemli portföy genelinde 20 veya daha fazla kiralama yayılımı, birleşen şirket için daha iyi bir büyüme sağlayacaktır.” diyor.

Anlaşmanın şartlarına göre RPT hissedarları, sahip oldukları her bir RPT hissesi için 0,6049 Kimco hissesi alacak.

RPT hisseleri piyasa öncesi işlemlerde 12% ralli yaparken Kimco 0,2% yükseldi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha