Nvidia

KeyBanc, Nvidia’nın Hedef Fiyatını Yükseltti

April 8, 2024 • 1 dakika okuma süresi
KeyBanc, Nvidia’nın Hedef Fiyatını Yükseltti

Her ne kadar yapay zekâ ve yarı iletken şirketlerindeki hareketlilik, piyasalarda değerleme endişelerine yol açmış olsa da görünüşe göre KeyBanc hâlâ umudunu kaybetmemiş. 

Yapay zekânın poster çocuğu Nvidia’nın (NVDA) “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu koruyan analistler, hissenin hedef fiyatını 1.100 dolardan 1.200 dolara taşıdı. 

Analistler; 1,5 milyon ile 2 milyon dolarlık ASP’lere sahip GB200’ün 2025’te ana akım bir konfigürasyon haline gelmesinin beklendiğini ve kendi başına 90 milyar ile 140 milyar dolar aralığında gelir elde edebileceğini işaret eden tedarik zinciri geri bildirimi ile Nvidia için olumlu bir görünüme sahip. 

Ayrıca kapasite açısından bakıldığında KeyBanc, Nvidia’nın önümüzdeki yıl TSMC’deki (TSM) CoWoS kapasitesini iki katına çıkarmasını ve Çin’de H20 çipine olan talebin beklenenden çok daha yüksek olmasını, bu yıl da bu alandan 9 ile 12 milyar dolar gelir sağlayabileceğine inanıyor. 

KeyBanc, Nvidia’nın Hedef Fiyatını Yükseltti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly