Borsa Haberleri

Kervan Gıda, Polonya’da Yer Alan 5 Milyon Avroluk Yatırımını Tamamladı

Kervan Gıda, Polonya’da Yer Alan 5 Milyon Avroluk Yatırımını Tamamladı
Google News Icon Takip Et

Kervan Gıda (KRVGD), Polonya’daki bağlı ortaklığı olan ZPC Otmuchow S.A.’nın yaklaşık 5 milyon avro değerindeki yatırımının tamamlandığını açıkladı.

Şirket tarafından verilen bilgiye göre 1,5 yıldır devam eden 2. jelly hat yatırımı bugün itibariyle tamamlanarak devreye alındı. Devreye alınan hattın yıllık üretim kapasitesinin 10.000 ton/yıl olduğu ifade edilen açıklamada, hattın tam kapasite çalışması halinde yıllık ciroya katkısının 35 milyon dolar seviyesinde olmasının beklendiği belirtildi.

Hattın devreye alınması ile birlikte Kervan Gıda’nın Polonya’daki üretim kapasitesi 25.930 ton/yıl seviyesinden 35.930 ton/yıl seviyesine yükseldi.

Verilen bilgiye göre şirketin Türkiye, Mısır ve Polonya’daki toplam üretim kapasitesi ise bu yatırımla beraber 123.910 ton/yıl seviyesine ulaştı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP