BIST Şirket Haberleri

Kervan Gıda, Mısır’daki Hat Yatırımı Devreye Aldı

January 19, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Kervan Gıda, Mısır’daki Hat Yatırımı Devreye Aldı

Kervan Gıda (KRVGD), Mısır’daki bağlı ortaklığı MCC For Confectionery Manufacturin, licorice, hat yatırımını tamamlayarak bugün itibarıyla devreye aldı.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamada söz konusu yatırımın üretime başlamasıyla birlikte yıllık ciro katkısının yaklaşık 7,5 milyon dolar olması beklendiği ifade edildi.

Şirket açıklamasında, 1 yıl içerisinde 2 bin 500 ton/yıl kapasiteli 1 licorice hattı ve 7 bin 500 ton/yıl kapasiteli 1 jelly hattının devreye alınacağının daha önceden belirtildiğini hatırlatarak, “Mısır’daki yatırımlarımızla ilgili gelişmeleri açıklamaya devam edeceğiz” dedi.

Kervan Gıda, Mısır'daki Hat Yatırımı Devreye Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP