Borsa İstanbul

Kervan Gıda (KRVGD): Akhisar’daki Yeni Fabrikaya Taşınma Süreci Tamamlandı

December 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Kervan Gıda (KRVGD): Akhisar’daki Yeni Fabrikaya Taşınma Süreci Tamamlandı

Kervan Gıda (KRVGD), İstanbul’daki üretim tesisinin Akhisar’da yapılan yeni fabrikaya taşınma sürecinin tamamlandığını açıkladı.

Şirketin KAP’a yaptığı açıklamaya göre söz konusu üretim tesisi yıllık yaklaşık 70.000 ton üretim kapasitesine sahip. Tesis, Kervan Gıda’nın global çapta en yüksek kapasiteli üretim tesisi olma özelliğini taşıyacak.

FAVÖK Marjına Etkisinin 80-100 Baz Puan Olması Öngörülüyor

Yapılan açıklamada tesise ilişkin olarak “Türkiye’deki yumuşak şeker üretim tesislerinin tek bir lokasyonda toplanması üretim verimliliği, varlıkların optimizasyonu ve lojistik yönetimi anlamında şirketimize önemli bir katkı sağlayacaktır. Bahsedilen katkıların yıllık konsolide FAVÖK marjımıza etkisinin yaklaşık 80 – 100 baz puan arasında olması öngörülmektedir.” denildi.

GES Süreci Devam Ediyor

Şirket yapmış olduğu açıklamada 1 Eylül 2023 tarihinde açıkladığı güneş enerji santrali yatırımına ilişkin yapım süreçlerinin devam ettiği bilgisini de verdi.

Santralin bitiş tarihine ilişkin olarak ise 2024 yılının ilk yarısı işaret edildi. Açıklamada “Bu yatırımın da yıllık konsolide FAVÖK marjımıza katkısının 150 – 170 baz puan arasında olması öngörülmektedir” ifadeleri yer aldı.

Kervan Gıda (KRVGD): Akhisar'daki Yeni Fabrikaya Taşınma Süreci Tamamlandı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP