BIST Şirket Haberleri

Kervan Gıda, İSO 500 Listesi’nde 38 Sıra Birden Yükseldi

October 5, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Kervan Gıda, İSO 500 Listesi’nde 38 Sıra Birden Yükseldi

İstanbul Sanayi Odası (İSO), yıllık olarak gerçekleştirdiği ‘Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ araştırmasının 2022 sonuçlarını geçtiğimiz günlerde kamuoyuyla paylaşmıştı. 

🍬 Kervan Gıda’dan Büyük Sıçrama!

Türkiye’nin en büyük yumuşak şeker üreticisi Kervan Gıda, bu yılki listeye damgasını vurdu. Sektörler arasında dikkat çekici bir yükseliş göstererek sıralamada 38 sıra birden atlayarak en çok büyüyen şirket ünvanını elde etti. 2022 yılında üretimden elde edilen net satış rakamı ise 2,6 milyar TL olarak gerçekleşti. 

🔝 Kervan Gıda, Sektörde Liderliğini Sürdürüyor

Kervan Gıda’nın bu başarısını ve sektördeki lider konumunu sürdürmeyi hedeflediği bu rakamlardan açıkça anlaşılıyor.

💬  Kervan Gıda Türkiye Genel Müdürü İdris Can’dan Açıklamalar

Kervan Gıda Türkiye Genel Müdürü İdris Can, bu başarının sadece mevcut performanslarının bir göstergesi olmadığını aynı zamanda gelecek planlarına dair atılan stratejik adımların da bir yansıması olduğunu belirtti. Can, Kervan Gıda’nın yaptığı yatırımlarla Türkiye’de ve uluslararası pazarda daha güçlü bir oyuncu olmayı hedeflediğini vurgulayarak “Daha fazla inovasyon, kalite ve sürdürülebilirlikle büyümeye devam edeceğiz.” dedi.

Kervan Gıda, İSO 500 Listesi'nde 38 Sıra Birden Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP