BIST Şirket Haberleri

Kervan Gıda, Global Arenada Üst Sıralara Yükseldi

January 25, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Kervan Gıda, Global Arenada Üst Sıralara Yükseldi

Türkiye’nin en büyük yumuşak şeker üreticisi Kervan Gıda, global arenada yakaladığı başarıyı yeni gelişmelerle taçlandırıyor.

Kervan Gıda, dünyanın şekerleme alanında takip edilen en önemli listelerinden biri olan “2023 Global Top 100 Candy Companies – 2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi” listesinde 82. sıradan 66. sıraya yükseldi.

Kervan Gıda’nın 2020’deki halka arzı sonrasında Polonya’nın önde gelen yumuşak şeker üreticilerinden ZPC Otmuchow ve iştiraki PWC Odra’yı satın alması, ardından perakende devleri olan ABD’li Walmart ve İngiliz ASDA ile işbirliği yapması, şirketin global arenada büyümeye yönelik attığı etkili adımlardan oldu.

Kervan Gıda, Global Arenada Üst Sıralara Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı