Borsa Haberleri

Kaybettiren Hisselerden “Dollar Tree”

November 23, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Kaybettiren Hisselerden “Dollar Tree”

Dolar Tree (DLTR), son çeyrek açıklamaları iz bırakmasa da gelen kazanç tahminlerinin ardından satış yönlü baskılara direnç gösterdi. Enflasyon endişeleriyle baskı altında kalan düşük fiyatlı perakende şirketinin hisseleri yaklaşık 8% düştü.

DLTR, hem toplam kazanç hem de kâr/zarar hanesinde beklentileri aşan bir üçüncü çeyrek sonucu açıkladı. Bununla birlikte, kârın hisse başına 7,10 ile 7,40 dolar aralığının alt sınırında geleceği kaydedildi. Analistler ise hisse başına 7,29 dolar civarında bir beklenti içindeydi.

Artan harcamaların kârlılığı düşürmesi nedeniyle ihtiyatlı bir kazanç öngörüsünde bulunuldu. Şu an itibarıyla 28,14 milyar dolar ile 28,28 milyar dolar arasında bir sonuç beklendiğini kaydeden şirket, tüm yıl satış tahminini yukarıya çekti.

DLTR, seansı 12,87 dolar düşüşle 152,37 dolardan kapattı. Bu düşüş ay başında açıklanan kazançları eritirken hissenin 24 Ekim’den bu yana en düşük kapanışı yapmasına neden oldu.

Kaybettiren Hisselerden “Dollar Tree”

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha