Borsa Yorumları

Kasım Ayının Favori Hisseleri Açıklandı!

November 2, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Kasım Ayının Favori Hisseleri Açıklandı!

● JPMorgan majör hisse endekslerinin ekim ayında büyük kazançlar kaydetmesinden bir gün sonra, kısa vadeli yatırımcılara yönelik bir yeni eklemeyle birlikte, yeni ay için son favorilerini açıkladı.

● Kuruluşun yayımladığı Analyst Focus List, analistlerin çeşitli yatırım stratejilerine yönelik favori hisselerinden oluşan bir derleme niteliğinde ve her ay yenileniyor. Listede yer alan hisselerin neredeyse tamamı “yüksek portföy ağırlığına” sahip ve dolayısıyla büyüme veya değer oluşturma stratejileri için bu hisseler öneriliyor. Listeye iki adet yakın vadeli öneri eklendi.

● Kasım ayı için analistler, First Republic de dahil olmak üzere bir dizi hisseyi listeden çıkararak BioAtla adlı kanser tedavisi geliştirme kuruluşunu listeye aldı. 

Yeni bir aya girdiğimiz şu günlerde kuruluşun diğer favori hisseleri ise şu şekilde:

BioAtla hisseleri yıl içinde yaklaşık 65% düşse de analist Brian Cheng, yakın vadede akciğer kanseri tedavisine ilişkin olarak kaydedilen gelişmeler sayesinde hisselerin iyi bir potansiyele sahip olduğunu belirtiyor.

● Bu hisseyi kısa vadeli strateji olarak listeye ekleyen JPMorgan, hisse için 23 dolarlık bir fiyat hedefi belirledi. Hisseler pazartesi günü 6,89 dolardan kapanış yaptı. Bu rakam, firmanın 200%’den fazla artış beklediği anlamına geliyor.

BioAtla dışında, yakın vadeli strateji açısından önerilen bir diğer hisse Regions Financial oldu. Analist Vivek Juneja, likidite fazlalığının yüksek olması ve pazardan elde edilecek gelire fazla bağlı olmaması nedeniyle, şirketin net faiz gelir artışı açısından iyi bir pozisyonda olduğunu söyledi. 

McDonald’s, Allstate, AbbVie ve Qualcomm listedeki diğer değerli hisseler arasında. 

● Büyüme potansiyeli olan hisseler Honeywell, Dollar Tree, Amazon ve Sunrun şeklinde listelendi. 

● JPMorgan, Sunrun hisselerinin iki katın üzerinde bir artış kaydederek 55 dolara ulaşmasını bekliyor.

Kasım Ayının Favori Hisseleri Açıklandı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC