Borsa Haberleri

Karsan: Sürücüsüz Otobüsümüz Hollanda ve Finlandiya’da Faaliyete Geçecek

April 16, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Karsan: Sürücüsüz Otobüsümüz Hollanda ve Finlandiya’da Faaliyete Geçecek

Karsan (KARSN) CEO’su Okan Baş, sürücüsüz otobüslerinin Hollanda ve Finlandiya’da da faaliyete geçeceğini bildirdi.

Baş, 2023’te hedeflerini gerçekleştirdiklerini belirterek, Avrupa’daki pazar paylarının 6%’ye çıktığını belirtti. Baş “Pazar beklentilerimiz dünyadaki gelişmelere paralel olarak büyüyor. Önceliğimiz Avrupa pazarı. Pazar payımızı yine 6% veya biraz daha artırma hedeflerimiz var. 500 adet satış planımız var” dedi.

“50 Adet Aracı Japonya’ya Göndereceğiz”

İlk sürücüsüz otobüslerinin Norveş’te 70 bin üzerinde yolcu taşıdığını belirten Baş, bu araçların Hollanda ve Finlandiya’da da faaliyete geçeceğini belirterek şöyle devam etti:

“Toplam 1000 adet elektrikli otobüsümüz Avrupa ve ABD’de çalışıyor. Bu sene 50 adet aracı Japonya’ya göndereceğiz. Kasım ayında da İngiltere pazarına giriş yapmayı planlıyoruz. Hedefimiz her sene ABD ve Avrupa’da varlığımız büyütmek. “

Baş, mevcut kapasitelerinin talebi karşılamaya yeteceğini bildirerek, büyük bir yatırıma ihtiyaçları olmadığının altını çizdi.

Karsan: Sürücüsüz Otobüsümüz Hollanda ve Finlandiya'da Faaliyete Geçecek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT