BIST Şirket Haberleri

Karsan (KARSN)’dan Kuzey Amerika Atılımı

November 3, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Karsan (KARSN)’dan Kuzey Amerika Atılımı

Karsan, Türk otomotiv sektörünün sınırlarını aşarak yılbaşında Kanada’da başlattığı ticari atağını, distribütörü Damera ile Amerika pazarında sürdürüyor.

Bu stratejik hamle, Karsan CEO’su Okan Baş’ın açıklamalarıyla kamuoyuna duyuruldu. Baş, yılın başında Kanada pazarına giriş yaparak Kuzey Amerika’da iddialı bir başlangıç yaptıklarını ve bu hamlenin Amerika pazarı için de distribütörlük anlaşması ile pekiştirildiğini belirtti.

Hedef Büyük: Yıl Sonunda 100 Elektrikli e-JEST

🔋 Karsan’ın hız kesmeden sürdürdüğü büyüme planlarında, Kanada ve ABD’deki gelişmeler önemli bir yer tutuyor. CEO Baş’ın ifadelerine göre, Kanada’da Saint John, Oakville ve Happy Valley’de toplam 30 adet e-JEST elektrikli aracıyla hizmet veren Karsan, yıl sonuna kadar Kuzey Amerika’daki toplam elektrikli araç parkını 100’e çıkarmayı hedefliyor.

Karsan (KARSN)’dan Kuzey Amerika Atılımı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks, KAP