BIST Şirket Haberleri

Karel ve Plan-S, Uydu Teknolojisi için İş Birliği Yaptı

October 16, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Karel ve Plan-S, Uydu Teknolojisi için İş Birliği Yaptı

Karel, ülkemizin önde gelen elektronik haberleşme sistemleri firmalarından biri olan Plan-S ile bir iyi niyet anlaşması imzaladı. Bu anlaşma, IoT (Nesnelerin İnterneti) teknolojileri ve uydu haberleşme sistemlerinin bir araya gelerek daha ileri seviye ürünlerin geliştirilmesini amaçlıyor. 🤝

Ankara’da Özel Bir Törenle İmzalar Atıldı 🖋️

Ankara’da bulunan Karel’in üretim tesislerinde yapılan törende, Karel Genel Müdürü Yaman Tunaoğlu ve Plan-S CEO’su Tugay Güzel bir araya gelerek görüşlerini paylaştı.

Karel’den Heyecan Verici Açıklamalar

Karel’in başındaki isim Yaman Tunaoğlu, “Teknolojide her zaman öncü olma vizyonumuzun bir parçası olarak, Plan-S ile yaptığımız bu iş birliği çok kritik. Uydu tabanlı IoT haberleşme servislerini kullanarak birlikte yeni ürünler geliştirmeyi planlıyoruz. İlk etapta tarım sektörüne yönelik IoT temelli teknolojik çözümler üzerine yoğunlaşacağız.” dedi.

Plan-S’ten Olumlu Yorumlar

Plan-S CEO’su Tugay Güzel ise “Uzayı bir çözüm olarak gören Plan-S olarak, Karel ile bu anlaşmayı imzalamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İlk ürünümüzü tarımsal üretim amaçlı olarak belirledik. Bu süreçteki gelişmeleri takipçilerimizle paylaşmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Karel ve Plan-S, Uydu Teknolojisi için İş Birliği Yaptı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks