Borsa Haberleri

Kâr ve Gelir Beklentileri Tutmayan Occidental Düşüşe Geçti!

February 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Kâr ve Gelir Beklentileri Tutmayan Occidental Düşüşe Geçti!

Dördüncü çeyrek kâr ve gelirlerinde güçlü artışlar olduğunu açıklasa da Wall Street beklentilerinin gerisinde kalan Occidental Petroleum (OXY), pazartesi günü kapanış sonrası işlemlerde -1,1% değer kaybetti.

● Şirket bunun yanı sıra 3 milyar dolarlık yeni bir hisse geri alım programı ve hisse başına 0,18 dolara ulaşan 38%’lik bir çeyreklik temettü artışı da duyurdu.

● Occidental (OXY), 4. çeyrek net gelirinin bir yıl öncesinde gerçekleşen 1,3 milyar dolara kıyasla 1,7 milyar dolara, başka bir ifadeyle hisse değerinin 1,58 dolardan 1,74 dolara yükseldiğini açıkladı. Ancak 1,61 dolar seviyesindeki düzeltilmiş hisse başına kârı analist beklentilerinin altında kaldı.

● Şirketin 4. çeyrek geliri bir yıl önceki 4,16 milyar dolardan kabaca ikiye katlanarak 8,22 milyar dolara yükselirken, analist konsensüsü 8.38 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti.

● Occidental (OXY)’ın 2023 küresel üretim tahmini günlük 1,15-1,21 milyar varil petrol eşdeğeri iken 4. çeyrekte günlük 1,227 milyar varil petrol eşdeğeri seviyesinde gerçekleşen üretim hacminin 1. çeyrekte 1,16-1,2 milyar seviyesinde olması bekleniyor.

● 2023 sermaye harcamalarının 5,4-6,2 milyar dolar bandında olması öngörülüyor.

Kâr ve Gelir Beklentileri Tutmayan Occidental Düşüşe Geçti!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha