Borsa Haberleri

Kanser Aşısında Moderna Öne Çıkıyor!

March 2, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Kanser Aşısında Moderna Öne Çıkıyor!

Moderna (MRNA) COVID aşıları konusunda kritik bir noktaya ulaşmış olsa da RBC Capital, şirketin kanser aşısı geliştirme sürecinde uzun vadeli bir potansiyel vadettiğini kabul ederek MRNA hisseleri için “AL” notu verdi.

● Kurumun 12 aylık ortalama fiyat hedefi 200 dolar seviyesinde (çarşamba günkü kapanışa göre yaklaşık 47% yükselme potansiyeli).

● Analist Luca Issi, şirketin geliştirdiği Respiratuvar Sinsityal Virüs (RSV) aşısına ilişkin verilerin “etkileyici” olduğunu ve biyoteknolojinin bu aşıyı bir grip aşısı ile bütünleştirerek aşıyı farklılaştırabileceğini kaydetti.

● Moderna (MRNA)’nın geliştirme sürecinde olduğu üç kanser aşısı var. Bunlardan biri faz 2, diğerleri ise faz 1 aşamasında. Daha gelişmiş durumdaki mRNA-4157, Merck (MRK) ile yapılan yarı yarıya kâr paylaşımlı bir ortaklık yoluyla geliştirilen özelleştirilmiş bir kanser aşısı.

Kanser Aşısında Moderna Öne Çıkıyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha