BIST Şirket Haberleri

Kaleseramik, “İSO 500” Listesinde 12 Sıra Birden Yükseldi

September 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Kaleseramik, “İSO 500” Listesinde 12 Sıra Birden Yükseldi

Türkiye ekonomisinde lokomotif görevi gören en değerli sanayi şirketleri belli oldu. İstanbul Sanayi Odası; üretimden satışlar, net satışlar, brüt katma değer, özkaynak, aktif toplam, dönem kârı, FAVÖK, ihracat ve çalışan Sayısı gibi temel başlıklar üzerinde yaptığı değerlendirmenin sonucunda hazırladığı 2022 yılı, “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesini açıkladı.

Listede; Türkiye seramik sektörünün lideri Kaleseramik, başarısı ile bu yıl da Türkiye sanayisinin ‘En’leri listesinde üst sıralara tırmanışını sürdürdü. Seramiğin kalesi, performansı ile İSO 500 listesinde, 12 sıra birden yükselerek, 168. sırada yer aldı.

🌟 Kaleseramik: Seramik Sektörünün Öncüsü

Kaleseramik, 1957 yılında Çanakkale’nin Çan ilçesinde, Kale Grubu’nun Kurucusu ve Onursal Başkanı Merhum İbrahim Bodur tarafından kuruldu. Kaleseramik, Türkiye’nin ilk seramik karo üreticisi olarak biliniyor. Bugün geldiği noktada ise, 66 yılın verdiği deneyim ve başarıyla, Türkiye’nin 1., Avrupa’nın 5., dünyanın ise 18. en büyük seramik kaplama malzemesi üreticisi konumunda.

📍 Farklı Lokasyonlarda Üretim

Kaleseramik, Çanakkale-Çan ve Semedeli, Yozgat-Yerköy ve Balıkesir-Bandırma’daki dört ayrı lokasyonda üretim yapıyor. Şirket, Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kalesinterflex, Kale Banyo ve T-One gibi güçlü markalar ile sektörde ilkleri ve yenilikleri sunmaya devam ediyor.

📈 Ürün Çeşitliliği ve Yenilik

Kaleseramik, yılda 4.500’ün üzerinde ürün çeşitliliği ile sektörüne öncülük ediyor ve her yıl yaklaşık 200 çeşit yeni ürünü pazara sunuyor. Büyük ebatlı porselen plaka üretimi başta olmak üzere yenilikçi ürünleri ile seramiğin geleceğine yön veriyor. Ürünlerini ulusal pazarın yanı sıra, uluslararası pazarda da 86 ülkede müşterilere ulaştırıyor.

Kaleseramik, “İSO 500” Listesinde 12 Sıra Birden Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP