BIST Şirket Haberleri

Kahramanmaraş’taki Deprem Sonrası Şirketlerden Peş Peşe Açıklamalar

February 6, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Kahramanmaraş’taki Deprem Sonrası Şirketlerden Peş Peşe Açıklamalar

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve toplamda 10 ili etkileyen depremin ardından Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerden peş peşe açıklama geldi. Hasar tespit çalışmalarına başlayan şirketler üretim faaliyetleri ile ilgili son durumu paylaştı.

Bilici Yatırım (BLCYT): Depremde Bilici Yatırım’ın Adana bulunan tesisleri ve iştirakimiz olan Biteks İplik A.Ş.’nin Osmaniye’de bulunan üretim tesislerinde herhangi bir hasar meydana gelmemiştir

Şişecam (SISE): Deprem bölgesine yakın olan Mersin tesislerimiz de dahil üretim tesislerimizde ve depolarımızda herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır

Ak Enerji (AKENR): Şirketimize ait Erzin Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali, Feke 1, Feke 2, Gökkaya, Himmetli, Bulam ve Burç Hidroelektrik Santrallerinde herhangi bir can kaybı yaşanmamış olup, yapılan ilk incelemelere göre üretim faaliyetlerinin durdurulmasına neden olabilecek bir hasar tespit edilmemiştir.

Lüks Kadife (LUKSK): Kahramanmaraş merkezli depremin bölgemizde ve şehrimiz Kayseri de neden olduğu artçı sarsıntılar sebebiyle fabrikamız geçici olarak üretime ara vermiştir.

Barem Ambalaj (BARMA): Kahramanmaraş merkezli deprem neticesinde Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan tesisimizde önemli bir hasar meydana gelmemiş olup, ulaşımdan kaynaklı sıkıntı nedeni ile üretime bir gün ara verilmiştir, üretime yarından itibaren aynı şekilde devam edilecektir.

RTA Laboratuvarları (RTALB): Depremden, Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi ek alanında yapımı devam eden üretim tesisimiz herhangi bir şekilde etkilenmemiştir.

Aydem (AYDEM): Depremin etkili olduğu bölgelerimizde faaliyette bulunan santrallerimizde, ilk belirlemelerimize göre herhangi bir olumsuzluk tespit edilmemiştir.

Formet Çelik Kapı (FORMT): 06 Şubat 2023 sabahı meydana gelen 7,4 şiddetindeki deprem felaketi iş yeri merkezimizin bulunduğu Kayseri’de de etkin bir şekilde hissedilmiş olup, üretim tesislerimizde, şubelerimizde veya bayilerimizde herhangi bir hasar meydana gelmemiştir, üretim faaliyetlerimiz devam etmektedir.

Niğbaş (NIBAS): 06 Şubat 2023 sabahı meydana gelen 7,4 şiddetindeki deprem felaketinde Niğde Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan üretim tesislerimizde herhangi bir hasar meydana gelmemiştir, üretim faaliyetlerimiz devam etmektedir.

Cemaş (CEMAS): Deprem felaketinde bağlı ortaklığımız BND Elektrik Üretim’in Kahramanmaraş ili, Andırın ilçesi sınırları içinde faaliyet gösteren Üçgen HES tesislerinde herhangi bir hasar meydana gelmemiştir, üretim faaliyetleri devam etmektedir.

Bossa (BOSSA): 06 Şubat 2023 günü sabah saatlerinde meydana gelen depremde Adana’da bulunan tesislerimizde hasar meydana gelmemiş olup, üretim sürecimiz devam etmektedir.

Sasa Polyester (SASA): 06 Şubat 2023 sabahı meydana gelen 7,4 şiddetindeki depremde Adana Seyhan’da bulunan tesislerimizde önemli bir hasar meydana gelmemiştir, üretim aynı şekilde devam etmektedir.

Kahramanmaraş'taki Deprem Sonrası Şirketlerden Peş Peşe Açıklamalar

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu