Borsa Yorumları

JPMorgan’ın Nisan Ayı Favorileri

Nisan 2, 2024 • 3 dakika okuma süresi
JPMorgan’ın Nisan Ayı Favorileri

JPMorgan’ın büyüme, gelir ve değer önerilerini hedef alan favori hisselerinden oluşan listesi nisan ayı için güncellendi. 

İki yeni şirket bankanın listesine dahil olurken, iki sürpriz isim de listeye geri dönüş yaptı. Listede yer alan tüm şirketlerin JPMorgan’dan “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuyla değerlendirildiğini belirtelim.

Bankanın yenilenen listesinde yer alan hisselerin en küçüğü 10 milyar dolar, en büyüğü ise 705 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Ayrıca listedeki isimlerin konsensüs hedef fiyatları, 12 ay içinde bu isimler için artışa işaret ediyor.

Lafı daha fazla uzatmadan JPMorgan’ın nisan ayı favorileri listesinde yer alan isimleri birlikte keşfedelim:

  • Bank of America (BAC)
  • CarMax (KMX)
  • Danaher (DHR)
  • Caterpillar (CAT)
  • Entergy (ETR)
  • Eli Lilly (LLY)
  • Match Group (MTCH)
  • Broadcom (AVGO)

Nisan ayında JPMorgan’ın listesine giren iki yeni isim, ABD’li bankacılık devi Bank of America ve ikinci el araç şirketi CarMax oldu. 

🎯 Analist Vivek Juneja, Bank of America’yı bir değer fikri olarak listeye ekledi. Bank of America hisseleri 2024 yılında şimdiye kadar 12% yükseldi ve Juneja, yakın vadede hafif volatilite öngörse de hissenin çeşitli faktörler nedeniyle daha da yükselme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor:

Bank of America hisselerinin kısmen net faiz geliriyle ilgili endişeler nedeniyle rakiplerinin gerisinde kaldığına inanıyoruz – net faiz geliri trendlerinin mevduatların öncülüğünde daha önce beklenenden daha iyi olmasını bekliyoruz, bu da hisse performansının iyileşmesini sağlayacaktır.

Analist ayrıca bankanın bu yıl sermaye piyasası faaliyetlerindeki artıştan da faydalanacağını düşünüyor. Juneja,  “Bank of America, alım satım ve yatırım bankacılığı faaliyetlerinde devam eden büyümeden rakiplerine kıyasla daha fazla fayda sağlayacaktır. Çünkü bu alanlara yatırım yapmaya devam ediyor ve muhtemelen bu alanların bazılarında rakiplerinden daha iyi performans göstermeye devam edecek.” diye ekliyor.

🎯 Öte yandan analist Rajat Gupta, CarMax’i iyi bir kısa pozisyon fikri olarak listeye eklemiş. Analistin 60 dolar seviyesindeki hedef fiyatı, hissenin perşembe günkü kapanışa göre yaklaşık 31% aşağı yönde hareket edeceğini ima ediyor. CarMax, bu yıl yaklaşık 12% değer kazandı.

Analist, “Dalgalı olmaya devam eden temellerden ziyade vergi iadeleri ve faiz oranlarıyla ilgili makro manşetler tarafından yönlendirilen son ralliden sonra, bizce risk-ödül şu anda aşağıya doğru eğrilmiş durumda.” yorumunu yapıyor. 

🎯 Büyüme hissesi Danaher de listeye geri dönen isimlerden biri. Analist Rachel Vatnsdal’ın 300 dolarlık hedef fiyatı, medikal ürünleriyle bilinen holding hisselerinin yılbaşından bugüne 7%’lik yükselişine ek olarak 20% daha yükselebileceğini gösteriyor.

🎯 Listeye geri dönen bir değer ismi de bu yıl 24% artış gösteren Caterpillar. Analist Tami Zakaria’nın 385 dolarlık fiyat hedefi, inşaat ve madencilik ekipmanı üreticisinin hissesinin 5% daha yükselebileceğine işaret ediyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC